Основні цілі ДПА

Атестація після 9-го класу дозволяє вирішити відразу кілька завдань:

• оцінити рівень знань школярів з певного предмета;
  • розподілити учнів, які продовжать навчання у середній школі, з профільних класів у відповідності зі схильністю до тієї чи іншої дисципліни;
  • оцінити ефективність роботи педагогічного складу і української системи освіти в цілому;
  • послужити основою для продовження навчання в коледжі чи ліцеї та отримання профільного професійної освіти.

ДПА 2020 року служитиме свого роду лакмусовим папірцем, що демонструє загальне бажання школяра вчитися і здобувати нові знання. Можливо, за результатами атестації батьки і педагоги прийдуть до висновку, що дитині краще продовжити навчання у професійному училищі, технікумі, коледжі чи ліцеї.

Наказ МОН № 1332 від 23.10.2019 року « Деякі питання проведення в 2019/2020 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту». Дев’ятикласникам належить пройти перевірку по трьом дисциплінам, два з яких є обов’язковими:

Серед вільних дисциплін представлені:

• Історія;
  • Українська література
  • Іноземна мова;
  • Біологія;
  • Фізика;
  • Географія;
  • Хімія;
  • Інформатика;
  • Зарубіжна література;
  • Практичний курс з правознавства.

Дати проведення ДПА в 2020 році

• Свято останнього дзвоника – 29 травня 2020 року
  •  ДПА з 01 червня по 12 червня 2020 року
  • Дата видачі свідоцтв про базаову середню освіту – 15 червня 2020 року           ( орієнтовно)
  •  Українська мова-  02 червня 2020 року ( орієнтовно)
  • Українська література – 05 червня 2020 року( орієнтовно)
  • Математика – 10 червня 2020 року( орієнтовно)

Що являє собою Державна підсумкова атестація

Слід відзначити, що ДПА, або державна підсумкова атестація по суті нагадує шкільний іспит. Навідміну від ЗНО-2020, де відповіді на тести перевіряються незалежною комісією, ДПА проходить за безпосередньої участі вчителів тієї самої школи, де навчається дитина. Атестація проводиться в стінах рідного закладу, що дозволяє створити більш сприятливу психологічну атмосферу для тестованих.

Всі завдання, з якими школярі мають справлятися на ДПА, складаються педагогічним колективом школи у відповідності з програмою та вимогами Міносвіти. Всі завдання припускають відповіді у письмовій формі, навіть якщо атестація проходить з таких предметів, як українська або іноземна мова. Результати ДПА виносяться окремою графою в атестат про здобуття неповноїсередньої освіти. Вони оцінюються в балах від 1 до 12, де 12 – самий високий результат, який свідчить про відмінну підготовку, а бали від 1 до 3 – результат незадовільний.

Побоювання учнів за підсумки ДПА в 2020 році цілком зрозумілі – оцінка може вплинути на підсумковий бал з предмета. При виставленні річної оцінки вчитель орієнтується на оцінки, отримані школярем за кожну чверть, і результати атестації. Середнє арифметичне і буде тією оцінкою, яку отримає випускник.