Про розміщення та транслювання відеоролику Stop Sexting

Дата: 13.10.2020 15:30

Керівникам органів управління освітою райдержадміністрацій та міськвиконкомів

Уповноваженим в управлінні освітою об’єднаних територіальних громад

Керівникам закладів освіти обласного підпорядкування

Керівникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Керівникам закладів фахової  передвищої  освіти

Керівникам закладів позашкільної освіти

Про розміщення та транслювання

відеоролику Stop Sexting

На підставі листів Уповноваженого Президента України з прав дитини  від 28.09.2020     № 15/3-01/1684, від 01.10.2020 № 15/3-07/1686 та від 05.10.2020  № б/н  повідомляємо, що за даними світового огляду впливу пандемії коронавірусу на дітей в онлайн (David Wright. COVID-19: expectations and Effects on children online, June 2020) в період карантину діти стали проводити на 80% більше часу онлайн, значно почастішали випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась вдвічі. На жаль, в Україні такі випадки також почастішали.

Під час карантинних обмежень зростає рівень стресу, особливо серед батьків новонароджених дітей. Це підвищує ризик вчинення насильства над дітьми. Проведене опитування серед батьків показало, що 5% батьків струшують свою дитину з метою її заспокоєння і взагалі не мають інформації про шкідливим вплив таких дій. Таке явище як «Синдром струшеної дитини» є фізичним та психологічним насильством щодо неї та призводить до ушкодження мозку, а в деяких випадках - має летальні наслідки.

Щороку Американська академія педіатрії виявляє близько 1300 випадків синдрому струшеної дитини. 80% дітей залишаються з інвалідністю на все життя, а 20% - помирає. В Україні відсутня офіційна статистика щодо кількості випадків струшування дітей та заподіяних внаслідок цього травм. Хоча на теренах нашої країни це теж дуже поширене явище.

Беручи до уваги вищевикладене та з метою профілактики та захисту дітей від шантажу в цифровому просторі, сексуального насильства та експлуатації, просимо розмістити на сайтах, а також транслювати на рекламних засобах та носіях відеоролики:  Stop Sexting,  «Припиніть струшувати дитину», що носять соціально значимий, некомерційний, характер.

Посилання для завантаження відеороликів:

Довідкова інформація: Харченко Мирослава, головний консультант Відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дитини, тел.: (097) 9271414, (044) 2556367, miroslavaharchenko@gmail.com. Mvroslava.Kharchenko@apu.gov.ua та Кликова Поліна, Керівник проекту #stop_sexтинг, тел.: (095) 440 31 79, lina.klvkova@gmail.com.

Просимо оперативно повідомити про проведену роботу до 12.00 08.10.2020 на електронну адресу zodapani@gmail.com.

Виконувач обов’язків

директора Департаменту                                                     Олена СОРОЧЕНКО